Adidas

História značky Adidas

Spoločnosť Adidas vznikla v Nemecku v roku 1924 pod vedením Adolfa Dasslera a jeho brata Rudolfa. Adolf začal vyrábať športovú obuv v kuchyni svojej matky a po návrate brata z vojny sa rozhodli posunúť obchody vyššie. V roku 1936 sa podarilo Adolfovi presvedčiť bežca Jesseho Owensa, aby jeho produkty použil na olympijských hrách ako prvý sponzorský dar pre čierneho športovca. Po tom ako Jesse vyhral štyri zlaté medaily sa reputácia Adolfa Dasslera a jeho brata v športovom svete prudko zvýšila.

Rozdelenie spoločnosti bratmi

V roku 1947 po nezhodách, spojených s vojnou, ktorá drancovala Nemecko, bratia spoločnosť rozdelili. Adolf pokračoval v práci pod už úspešnou značkou Adidas a jeho brat založil spoločnosť, ktorá je dnes po celom svete známa ako Puma. Adidas prešiel od svojho vzniku množstvom zmien a na čele firmy sa vystriedalo mnoho majiteľov, ktorý ju doviedli až tam kde je dnes.

Súčasnosť

Dnes je považovaná za najznámejšiu športovú značku na svete, pod menom ktorej vznikajú športové potreby všetkého druhu. Obuv Adidas má priaznivcov po celom svete a to nielen medzi obyčajnými ľuďmi, ale aj medzi vrcholovými športovcami. Adidas ponúka obuv pre každý druh športu od futbalu, cez beh až po lakros. Obdobne je to aj so športovým oblečením. To taktiež patrí k najznámejším a najkvalitnejším na trhu a preto ho s radosťou nakupuje mnoho ľudí. Ceny produktov Adidas nie sú dnes už také nedostupné, ako boli kedysi a za kvalitu, ktorú prinášajú sa zaplatiť oplatí. Ak sa teda človek venuje nejakému športu alebo sa len rád športovo oblieka, Adidas je pre neho to vhodné.