Converse

História značky

Americká spoločnosť Converse je pojmom vo svete obuvníctva. V roku 1908 sa muž menom Mill Converse rozhodol otvoriť si vlastný podnik, ktorý sa špecializoval na topánky, ktorých podstatnú časť tvorila guma. Vyrábal obuv pre mužov, ženy, ale aj deti. Prvý skutočný úspech prišiel v roku 1917, keď spoločnosť uviedla na trh kolekciu basketbalovej obuvi. Keď sa o niekoľko rokov neskôr prišiel do firmy sťažovať basketbalista Chuck Taylor na boľavé nohy, dostal prácu, ktorá spočívala v prezentovaní obuvi po celých Spojených Štátoch Amerických. Pracoval pre spoločnosť až do svojej smrti a jeho meno je dodnes súčasťou loga firmy.

Ťažké obdobie

Dlhé časy úspechu však vystriedalo obdobie neúspechu a spoločnosť v roku 2001 ohlásila bankrot. Po zmenách vo vedení sa však dokázala opäť pozbierať a o tri roky neskôr ju odkúpil Nike. Dnes patria topánky Converse stále k pojmom vo svete basketbalu. Obuv The Chuck Taylor All Star prešla rôznymi zmenami, ale vzhľad topánok zostal takmer nezmenený. Gumená podrážka, hviezda na boku a plátené prevedenie stále dominuje takmer všetkým modelom obuvi.

Súčasnosť

Dnes už sa ku klasickým materiálom pridávajú aj také, akými sú napríklad koža a preto si aj pri zachovanom tvare získali Converse topánky obľúbencov aj medzi náročnejšími a staršími zákazníkmi. Spoločnosť má mnoho fanúšikov hlavne medzi mladými ľuďmi, ktorý vyznávajú voľný štýl života. Verných nasledovateľov si získala aj tým, že v je obuvi sa prezentovali mnohé svetové hviezdy, ako napríklad Kurt Cobain alebo skupina Metallica. Okrem topánok sa pod značkou predáva aj oblečenie a tašky, ktoré však nie sú tak fenomenálne populárne a známe ak obuv.