Prada

História značky Prada

Prada patrí k pojmom v módnom svete. Ide o taliansku značku, ktorú založil v roku 1913 muž menom Mario Prada a jeho brat Martino. Začínali ako firma predávajúca kožené doplnky a kabelky.  Roky sa špecializovali práve na luxusné kabelky a batožinové kufre. Až v polovici deväťdesiatych rokov prenikla spoločnosť na americký trh a rozšírila svoju ponuku aj o kolekciu odevov pre ženy.

Sortiment

Popularitu si vyslúžila hlavne čistými líniami a organickými látkami. Až neskôr sa k produktom spoločnosti pridali parfumy, opasky a kolekcie pre mužov. Hollywoodu predstavila spoločnosť herečka Uma Thurman, keď sa v spoločenských šatách tejto značky objavila v roku 1995 na odovzdávaní  Oscarov.

Súčasnosť

Dnes patrí spoločnosť a jej produkty k symbolom luxusu a bohatstva nielen medzi hviezdami, ale aj medzi obyčajnými ľuďmi po celom svete. Prada dnes predáva svoj sortiment v butikoch po celom svete a jej tovar rozhodne nepatrí k tým, ktoré by si mohol dovoliť každý. Vlastniť kabelku značky Prada túži asi každá žena, ale je len málo takých, ktoré si to naozaj môžu dovoliť. Podobne je to aj s inými dizajnérskymi kúskami tejto značky. Spoločnosť sa v nedávnej minulosti spojila s firmou LG a vytvorili spolu štýlový mobilný telefón. Ak teda človek nemá financie na kabelku, môže si zadovážiť aspoň mobilný telefón.